Plusy i minusy studiów niestacjonarnych



Nie dla Ciebie codziennie maszerowanie na uczelnię? Planujesz podbić rynek pracy i w latach energicznej młodości zdobywać cenne doświadczenie zawodowe? Zastanów się nad wyborem studiów niestacjonarnych!

Wybór uczelni, formy studiowania i – co za tym idzie – sposobu na życie, to kwestia indywidualna, dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o formę studiów. Rozważ wszystkie za i przeciw, przejrzyj propozycje uczelni i rozważ, co w Twoim przypadku będzie to dobrym rozwiązaniem.

Studia niestacjonarne – z czym się to je?

Studia niestacjonarne, tzw. zaoczne, realizowanie są w systemie zjazdów. Są to weekendowe spotkania, odbywające się na uczelni przeważnie co dwa tygodnie (choć zdarzają się również takie uczelnie, gdzie zajęcia są co tydzień – sprawdź!). W czasie takich zjazdów, studenci zobligowani są do przyswojenia wiedzy, która da im odpowiedni tytuł naukowy. Jak łatwo się domyślić, nie jest to taka prosta sprawa - to dość obciążająca forma. Trzeba umieć zachować pełną koncentrację przez cały dzień i nie mieć problemów z przyswajaniem takiej wiedzy w pigułce. A nawet pigule!

Nie dla mięczaków.

Zapewne planujesz pracować, uniezależnić się finansowo i hartować w bezwzględnym świecie pracodawców i pracowników. A do tego zdobywanie wiedzy – jak to wszystko połączyć?

Student studiów niestacjonarnych musi cechować się doskonałą organizacją, by podzielić swój czas na pracę, życie osobiste i naukę w ciągu tygodnia. Umiejętność planowania, przewidywania i samodyscyplina – to przepis na sukces, bowiem warto pamiętać, że studia zaoczne to w dużej mierze praca samodzielna. Zastanów się, czy na kierunku studiów, który sobie obrałeś, wymagane są umiejętności, które z powodzeniem możesz nabyć samodzielnie, w toku nauki własnej. Do takich należą np. kierunki techniczne czy informatyczne. Jednak czy jest to dobry pomysł w wypadku studiów humanistycznych, wymagających wymiany myśli, dyskusji i konfrontacji z inaczej myślącymi umysłami? Oczywiście wybór należy do Ciebie, wszystko zależy od Twoich naturalnych predyspozycji i zdolności. Jeśli Twoje studia to równocześnie Twoja pasja, którą żyjesz na co dzień – dasz sobie radę! Uczelnie dokładają przecież wszelkich starań, by ich oferta była jak najatrakcyjniejsza, a dobry wykładowca potrafi wskazać odpowiednią drogę zdobywania wiedzy.

Wybór należy do Ciebie!

Plusy są niewątpliwe – kto tuż po studiach będzie mógł się poszczycić takim doświadczeniem zawodowym w tak młodym wieku? Pracodawcy na pewno docenią Twoją determinację w dążeniu do celu.

Powodzenia





Kalendarz imprez i konferencji naukowych:

02

02

03

02

04

02

05

02

06

02

07

02

08

02

09

02

10

02

11

02

12

02

13

02

14

02

15

02

16

02

17

02

18

02

19

02

20

02

21

02

22

02

23

02

24

02

25

02

26

02

zobacz więcej...